Znamiona pojawiają się na skórze w bardzo różnych miejscach. Najwięcej osób decyduje się na usuwanie tych, które znajdują się na twarzy. To właśnie zmiany zlokalizowane w tym miejscu są najczęstszą przyczyną kompleksów i skłaniają pacjentów do pojawienia się w gabinecie lekarskim.

Znamiona mogą przybrać zróżnicowaną formę. Wyróżnia się przede wszystkim zmiany głębokie, powierzchniowe, naskórkowe, naczyniowe i barwnikowe. Wpływ na zdrowie każdej z nich powinien być oceniany przez lekarza specjalistę. Ważne jest bowiem kompetentne stwierdzenie, czy dane znamię ma charakter złośliwy, a co za tym idzie - czy należy je usunąć.

Kiedy wskazane jest laserowe usuwanie znamion z twarzy?

Warto wiedzieć o tym, że częściej zaleca się usuwanie znamion z twarzy niż z innych części ciała. Wynika to z ich nieustannego wystawienia na słońce. Aby światło UV nie wpływało negatywnie na zmiany skórne, niezbędne byłoby codzienne smarowanie twarzy kremem z filtrem - przez 365 dni w roku. A jak łatwo się domyślić - jest to czynność, o której łatwo można zapomnieć.

Jednak nie tylko względy medyczne skłaniają pacjentów do podejmowania decyzji o laserowym usuwaniu znamion. Zmiany skórne umiejscowione na twarzy często są uznawane za nieestetyczne. W szczególności te przyjmujące charakter brodawek, czy wyjątkowo rozległych pieprzyków, są przyczyną kompleksów. W takich sytuacjach dobrym pomysłem może być skorzystanie z usuwania laserowego, dzięki któremu możliwe będzie bezinwazyjne pozbycie się nielubianego znamienia obniżającego samoocenę. Często zdarza się też, że zmiany o wypukłym kształcie, które znajdują się właśnie na twarzy, są narażone na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Czynności higieniczne, depilacja i golenie to tylko niektóre z przyczyn mogących powodować naruszenie znamienia. A stąd już niedaleko do stanu zapalnego i owrzodzenia.

Decydując się na usunięcie pieprzyka z twarzy, warto skorzystać z metody laserowej. Dzięki niej możliwe jest usunięcie znamion o różnym charakterze - m.in. włókniaków, kaszaków i kurzajek. Największą zaletą tego sposobu pozbywania się zmian skórnych z twarzy jest to, że pozwala on na uniknięcie powstania blizny.

Jeżeli podejmiesz decyzję o usunięciu z twarzy znamienia, skontaktuj się z naszym gabinetem. Oferujemy profesjonalną opiekę, a szybkie i bezbolesne pozbycie się znamienia z twarzy umożliwi uzyskanie wymarzonej, gładkiej cery.

Popularne problemy