Usuwanie kłykcin kończystych dla wielu osób wiąże się ze sporą dawką stresu. Na szczęście dzisiejsza technologia wykorzystywana w medycynie pozwala przeprowadzić ten zabieg bezboleśnie i bezpiecznie. Jeśli szukasz rozwiązania, które nie wiąże się z nadmiernym dyskomfortem, wybierz usuwanie kłykcin kończystych laserem.

Czym są kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste to brodawki, które pojawiają się w okolicach narządów płciowych i odbytu. Mogą przybierać różne formy. Czasem nie są uciążliwe, jednak z reguły się rozrastają i prowadzą do różnych komplikacji zdrowotnych. Nieleczone zwiększają ryzyko rozwoju raka szyjki macicy, gardła czy odbytu. Stanowią jeden z objawów zarażenia HPV - jest to wirus brodawczaka ludzkiego, który przenosi się drogą płciową. Warto pamiętać o tym, że na HPV można się zaszczepić. 

Diagnostyka i leczenie

Kłykciny kończyste są wysoce zaraźliwe. Diagnozuje się je na podstawie badania dermatoskopowego oraz objawów klinicznych. W niektórych przypadkach lekarze decydują się na wykonanie biopsji z badaniem histopatologicznym. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie rozpoznanie zmiany nowotworowej i niezwłoczne wdrożenie leczenia. 

Kłykciny kończyste należą do często leczonych schorzeń proktologicznych.  Wielu specjalistów w pierwszej kolejności przepisuje pacjentom maści i kremy. Jednak bardzo często takie metody terapeutyczne nie przynoszą oczekiwanych efektów. Jeśli zależy Ci na bezpiecznym leczeniu chirurgicznym, wybierz gabinet z dobrym wyposażeniem, w którym zabieg usunięcia brodawek zostanie wykonany laserowo.

Chirurgia laserowa w leczeniu kłykcin kończystych

Bezbolesne usuwanie kłykcin kończystych przy pomocy lasera to korzystna alternatywa dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, krioterapii czy terapii kwasem trójchlorooctowym. Jakie są zalety tej metody dla pacjenta?

 

Jeśli dotyczy Cię problem kłykcin kończystych, nie czekaj! Jak najszybciej rozwiąż problem i uniknij możliwych powikłań. Skontaktuj się z doświadczonym lekarzem i bezboleśnie usuń uciążliwe brodawki.

Popularne problemy