Zabieg laserowego usuwania naczynek to bezpieczna metoda leczenia. Dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie problemu bez uszkadzania tkanek wokół nich. Jest to bezinwazyjna procedura, która wiąże się z minimalnym ryzykiem powikłań i szybką rekonwalescencją. Kto może skorzystać z laserowego leczenia naczynek?
Usuwanie rozszerzonych naczyń krwionośnych to zabieg, którego konieczność wykonania zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Można jednak z łatwością wyszczególnić podstawowe sytuacje, które z reguły wiążą się z podjęciem ścieżki leczenia obejmującej laserową ingerencję w struktury naczyniowe:
Przed podjęciem decyzji o laserowym leczeniu naczynek należy zawsze konsultować się z kompetentnymi specjalistami i skrupulatnie wykonywać zlecane przez nich badania.
Leczenie zmian naczyniowych skóry przy pomocy lasera polega na wykorzystywaniu promieni fali świetlnej o określonej długości. Są one absorbowane przez hemoglobinę. Jakie są poszczególne etapy standardowego zabiegu? Po zakwalifikowaniu pacjenta i skontrolowania jego stanu zdrowia zostaje wyznaczony termin wskazujący, kiedy ma on stawić się do gabinetu zabiegowego. Przed rozpoczęciem pacjent otrzymuje okulary, które ochronią jego wzrok przed ewentualnym szkodliwym działaniem lasera. Dopiero potem rozpoczyna się właściwy proces leczenia. Często konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji w celu osiągnięcia zadowalającego efektu.
Leczenie laserowe zmian naczyniowych skóry wiąże się z wieloma korzyściami - zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy.
Korzystanie z chirurgii laserowej to dobre rozwiązanie dla wielu osób zmagających się z problemami w zakresie zmian naczyniowych skóry. Jest to bezpieczny zabieg o minimalnym stopniu inwazyjności.